אימון אישי ממוחשב

במרכז הטיפולי שלנו  ישנה אפשרות לשלב בין אימונים פיזיים ואימונים ממוחשבים לשיפור התפקוד של כל אחד, לאפשר יעילות רבה יותר בעשייה היום יומית ולשפר את איכות החיים, הישגיים לימודים, חברתיים ותעסוקתיים. במהלך כל האימונים אני מלווה אתכם ומלמדת אתכם אסטרטגיות שיעזורו לכם  לשפר את ההישגים שלכם ובעיקר איך  תרגם, להעביר,לשקף את המיומנויות הנלמדות בחיים היום יומיים שלכם, בלימודים בעבודה. אני אלווה אתכם באופן צמוד עד שתגיעו לתוצאות הרצויות שלכם.

מה זה אימון אישי ממוחשב?

אימון אישי ממוחשב מתבסס על  תוכנות מחשב קלות מאוד  להפעלה עבור כל אחד, מצעירים בני 6-7 עד מבוגרים 70+ שמעוניינים לשפר ולהעריך את היכולות החשיבה, הזיכרון, הקשב והריכוז, ההבחנה בפרטים, הסדר והארגון, מהירות התגובה, הפחתת המתח הנפשי, החרדות, האימפולסיביות. לשפר את השליפה ויכולת הבנת הוראות, ביצועיים ניהוליים, התמצאות במרחב וכיוונים.

הוכח והומלץ במחקרים רבים  בין לאומיים  על אימון שיטתי בעזרת תוכנה לאימון אישי-קוגניטיבי, כמשפרת תפקודים חשובים כמו קשב וריכוז, זיכרון, שליפה, הערכת זמן, יכולת התאמה למצבים משתנים, הורדת רמת האימפולסיביות, חרדות ומתח נפשי.

Atten Go   זו השיטה אימון נוירו קוגניטיבית לאימון המוח פרי פיתוח ישראלי – קנדי על פי פטנט קליניקת ACE שנבדקה מחקרית.

מי יכול להשתמש בתוכניות לאימון אישי ממוחשב?

השימוש בתוכניות לאימון אישי ממוחשב מיועד לכלל האוכלוסייה, ילדים עד מבוגרים הרוצים לייעל את תפקודם בחייהם. אבל בעיקר לבעלי הפרעת קשב וריכוז, בעלי אימפולסיביות יתר, חסרי ארגון, המאחרים התמידיים, המתקשים בלמידה (קריאה, כתיבה, חשבון),  המתקשים לזכור (פריטים, אירועים, פגישות, אנשים, חפצים ,מספרים, חומרי לימוד, רשימת קניות ), אנשים לאחר אירוע מוחי או פגיעות ראש, אנשים הסובלים מלחץ וחרדות, אנשים המגיבים באיטיות….

 סוגי האימון הממוחשבים הנתנים אצלינו

1-     אימון אישי ממוחשב לבעלי הפרעת קשב מבית Atten Go
אימון זה הינו תוכנה ממוחשבת בזמן אמת המתבססת על אימון חוזר ושיטתי של כמה פעמים בשבוע כ 3-4 פעמים במשך זמן של כ 25 דקות כל פעם.התוכנה בוחנת את התפקוד הקוגניטיבי, רמת הקשב והריכוז, זמן תגובה ,יעילות העבודה והלמידה של  המתאמן. לאחר האבחון הממוחשב ושילוב שאלון שהמתאמן או הוריו ממלאים. התוכנה עורכת עבור המתאמן תוכנית אימון אישית וייחודית לו!!! תרגילים שונים, הנותנים דגש  בצורה הדרגתית ושיטתית  לשיפור הקשיים של המתאמן. המטרה של תכנית האימונים זזו היא להעלות את גלי המוח הנדרשים לתפקוד קשב וריכוז למצב יעיל בכל ההיבטים. התרגילים נותנים משוב מידי בזמן אמת, לצורך שימור המוטיבציה ושיפור הישגים.
השימוש בתוכנה קל ונדרש שם משתמש וסיסמא אישית.

מיועד לילדים צעירים, בני נוער, סטודנטים ,מבוגרים מקומות עבודה בהם אנשים בעלי הפרעת קשב וריכוז ADHD/ ואו לקויות למידה

2-     אימון ממוחשב לשיפור הזיכרון מבית Atten Go
כדומה לאימון של הפרעת הקשב האימון המוחי לשיפור הזיכרון המתבצע בזמן אמת, התוכנה עורכת אבחון המצב של המתאמן, מבצעת עיבוד של כל הנתונים, מתאימה  עבור המתאמן  את התוכנית האימון אישית הטובה ביותר לשיפור הזיכרון, קשב וריכוז  בהתאם לצורך של המתאמן וגילו! ההתקדמות בתוכנית נעשה בצורה הדרגתית על פי השיפור שחל אצל המתאמן, לאורך כל האימון אפשר לראות את מהלך ההתקדמות, התוכנית זוכרת ושומרת  את הפעילות המתאמן בכרטיס מעקב מפורט הכולל גרפים.
השימוש בתוכנה קל ונדרש שם משתמש וסיסמה אישית.
תוכנית שיפור זיכרון תאמן  את מוחך לזכור בקלות  ובמהירות. תוכנית האימון כוללת תרגילים ממוחשבים המחולקים לשתי יחידות  אימון: האחד תרגילים לשיפור הזיכרון, קשב, ריכוז, מיקוד, מהירות תגובה. השני  תרגילים לשיפור זיכרון ותהליכי זיכרון חשובים כגון : טווח זיכרון קצר, טווח זיכרון ארוך, זיכרון עבודה, זיכרון אפיזודי וסמנטי, אחסון ושליפה של מידע לזיכרון, Recall, Recognition.

 תכנית Atten Go תסייע בשיפור זיכרון עם תוצאות מהירות ולטווח הארוך באמצעות:|
1. תרגילים ייחודיים המביאים את המוח לידי עלייה ברמת פעילות של גלי מוח באונה המצחית, המסייעים להעלאת הריכוז ושיפור זיכרון טווח קצר וזיכרון עבודה.
2. תרגילי שיפור זיכרון הפועלים באופן ישיר על תהליכי חשיבה וזיכרון בהיבטים של אחסון ושליפה ובהתאמה למצבים דומים מחיי יומיום.

3-     ביופידבק
הגוף הוא המראה של הנפש שלנו, הוא תמיד מספר את האמת על עצמו! צריך רק ללמוד כיצד להקשיב ולעזור לו..

בעזרת האימון הממוחשב (ביופידבק) שנותן משוב חזותי דרך מגוון אימונים/משחקים  אפשר לפתח מודעות עצמית, שליטה, ויסות ואיזון של התחושות והתנהגויות. האימון בביופידבק מלווה על ידי תיווך ובנית אסטרטגיות שעוזרים לחיות חיים אפקטיביים, יעילים ומאושרים יותר.

הביופידבק שמלווה את האימון הקוגניטיבי התנהגותי מלמד איך לשלוט בכעסים, מתח, להרפות את גופינו ונפשנו, לשפר את הריכוז ולהתמודד במצבים בהם המתאמן מתקשה לתפקד או לשלוט בעצמו .

דרך הטיפול/אימון בביופידבק נעשה בעזרת שימוש במכשור אלקטרוני מתוחכם חדשני המודד ומיידע אותנו באופן מיידי, בזמן אמת על גבי צג מחשב, על שינויים המתרחשים בגופנו ומלווה בתיווך על מנת שהמתאמן בו יוכל להשתמש בטכניקות השונות לחיי היום יומיים.
התהליך הוא ידידותי למשתמש, לא חודרני וללא תופעות לוואי, דרך משחקים או גרפים שמאפשרים למתאמן לראות תצוגה מיידית של מצבו וכיצד מצבו משתנה בזמן אמת. לאורך האימון הוא לומד לשלוט על הנתון שנמצא כמטרת האימון (לחץ, חרדה, עצבנות, אימפולסיביות, ויסות עוצמות תגובה) בעזרת סדרת טכניקות של מדיטציה, דמיון מודרך, הרפיה, נשימה ושליטה עצמית .

האימון הממוחשב (ביופידבק) מכוון לגרום לשינוי בתגובות האישיות למצבי מתח, לחץ, תסכול, כעס, חרדות בעזרת למידת הטכניקות השונות של הרפיה, נשימה, חשיבה המתאמן זוכה למפתחות שיעזרו לו לאורך החיים, שאינם דועכים בזמן.

אימון אישי ממוחשב מתאים גם כטיפול גיבוי לטיפולים אחרים שנותנים מענה להפרעות קשב וריכוז (ADD/ADHD) לצורך שיפור הריכוז או הפחתת חוסר המנוחה ולהביא לתוצאות חיוביות בטווח קצר יותר .המתאמנים  לומדים כיצד ניתן לבצע בעצמם תרגילים שיגרמו להם להתרכז או להירגע כאשר הם זקוקים לכך.

גלילה למעלה