איך להפוך כל נסיעה עם הילדים לשקטה ואפילו מהנה?

כאמא שנוסעת עם שלושה ילדים צעירים שרבים וצועקים כל הנסיעה, לא פעם עצרתי את האוטו לעשות שקט וסדר והתחננתי לטרמפ שייקח אותי לבד הביתה.
להלן כמה טיפים נחמדים שיתנו לילדים תעסוקה ולכם ההורים קצת שקט בזמן נסיעה

טיפ 1

21042011766מה נידרש: טוש מחיק, לוח מחיק קטן (אפשר לקנות ב5 ש"ח) ככמות הילדים של המשפחה.
מה עושים:
1- לאפשר לילדים לצייר על חלונות הרכב צמוד למושב. לא לדאוג יורד מהר עם טישו ולא משאיר סימנים.
2- לתת משימות לציור  או לכתוב בלוח כגון: מי מצייר מהר יותר את אמא, אבא, פיל…, לבוגרים יותר ארץ-עיר, משחק ניחושים. (אחד כותב את שם החיה ואת הרמזים שנזרקים לאוויר, השני צריך לנחש על ידי 10 ניחושים מי זו החיה, לקטנים אפשר לצייר את הרמזים)

טיפ 2

אחלק טיפ זה לשתי קבוצות לצעירים של המשפחה ולבוגרים יותר.
הפעם נדרשת מאתנו מעט הכנה אבל זה חד פעמי ומאוד כדאי.

מה נידרש: תיק קטן שמשאירים באוטו (כגון תיק ספר),כמה פרטים שנקנה או ניצור בבית.

20160309_173137אני  מאוד אוהבת את כל החנויות הגדולות והזולות למשחקים.אני אוהבת במיוחד את  הפינה של הפרטים שעד 5 ש"ח. אפשר לעשות את הקניות לבד או כבילוי משותף אם הילדים (בילוי קצר כדי שלא יעלה הרבה כסף)

לצעירים: אפשר לתת להם לבחור טושים מיוחדים (אם חותמות של מספרים, צורות, ריחות),חוברת צביעה מגניבה,חוברות של חיבור נקודות בעקבות מספרים וכדומה, בחנות ישנו מגוון וברות ,תנו להם לבחור. את כל הפריטים נשים בתוך התיק והם יישארו באוטו תלויים מהמושב הקדמי. עם קצת יצירתיות מצדכם ההורים אפשר לקשט ולרשום את שם הילד.

מסבירים לילד שכל מה שקניתם או יצרתם שמים בתיק ודברים אלו יישארו באוטו, הם רק לזמן נסיעה, התיק  לא יורד הביתה להמשך עבודה. כך הילד ידע למה לצפות.

21042011767לבוגרים יותר: באותם חנויות אפשר למצוא משחקי חשיבה מוקטנים מחלקי  עץ צבעוניים, קובייה הונגרית, מבוכים ,הרכבה של תמונה וכדומה. גם איתם אפשר לבחור חוברות של סודוקו לקטנים, צביעה על פי סרגל כלים, חוברות של "מצאו הבדלים" בין התמונות (אפשר ליצור שיתוף פעולה בין הילדים,אחד מחפש השני מסמן ולהפך).

לבוגרים עוד יותר: יש אפשרות ליצר לבד משחקים מחתיכות פאזל שמדביקים מאחור מגנט או לקנות משחקי מגנטים כגון: דמקה ,פאזלים ,נחשים וסולמות (משטח עבודה זה הלוח המחיק שכבר קנינו בטיפ הקודם או משטח תמיכה מקרטון כגון קופסת קורנפלקס ישנה מפורקת ואטב).גם לבוגרים יש חוברות תשבצים, תפזורות וסודוקו…

נסיעה בטוחה!!

אשמח לקבל מכם משוב: איך הייתה הנסיעה? אהבתם את הטיפ?

 

 

 

 

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נייד

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

גלילה למעלה
איך אוכל לעזור?
1
אני זמינה לצ'אט, איך אוכל לעזור?
אני זמינה לצ'אט